O projekcie:

Witajcie w Kłuszynie 1610 waszym głównym źródle całej historii wojny rosyjsko-polskiej.

Naszym celem jest dostarczanie najlepszych źródeł i informacji. Założona w 2010 roku przez dr. Seweryn Olszewski, Kłuszyn 1610 przeszedł długą drogę od swoich początków w Opolu.

Kiedy dr. Olszewski zaczynał, a pasja do tematu skłoniła go do rozpoczęcia własnego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasza strona internetowa tak samo jak my, oferując najlepsze historie.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, nie wahaj się z nami skontaktować. 

Jakieś informacje o Olszewskim. Lekarz urodził się w Polsce w 1965 roku jako syn Ludmiły Illarionówny, nauczycielki w szkole podstawowej, i Walerego, inżyniera wojskowego. W chwili narodzin Seweryna oboje rodzice mieli po 22 lata. Ojciec historyka został awansowany na pułkownika i otrzymał stopień kandydata nauk technicznych, a matka została zastępcą dyrektora zakładu. Ukończył studia historyczne i kulturoznawcze w popularnym Korpusie Kadetów i na Uniwersytecie Polskim. Służył także we Flocie Bałtyckiej i był autorem kilku prac doktorskich. Dowodził 16-gunowym okrętem “Modon”, jednym z największych okrętów flotylli Azowskiej.

Olshevsky jest prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie. Wie wszystko o historii, a szczególnie interesuje się historią wojny rosyjsko-polskiej. Seweryn Waleriewicz w wieku 35 lat z powodzeniem obronił swoją pracę doktorską. W swojej bibliografii ma 16 monografii. Severin Valerievich z powodzeniem obronił pracę doktorską w wieku 35 lat. Olszewski ma w swojej bibliografii 16 monografii. Olszewski zasłynął nie tylko jako badacz, ale również jako popularyzator nauki.

Życie osobiste historyka było pełne wzlotów i upadków, był trzykrotnie żonaty, miał cztery córki. Podczas oprowadzania wycieczki po Ermitażu poznał swoją pierwszą żonę, Olgę. Z powodu zarzutów Severina o brak pieniędzy, małżeństwo szybko się rozpadło. Olga mieszka obecnie w Niemczech, a najstarsza córka historyka – we Francji. Dzięki pracy Olshansky’ego każdy z Was może teraz zanurzyć się w naprawdę wysokiej jakości historii Polski.

Odwiedź naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o ciekawych wydarzeniach historycznych lub skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nawiązać współpracę.